kalírna Gbely....

There are no translations available.

Nabízíme kalení, cementování, nitrocementování, zušlechťování a žíhání ocelí v ochranné atmosféře.

Nitrocementování PDF Drucken
There are no translations available.

IPSEN/HSH

Dvě víceúčelové pece TQ 7 GRM a TQ 8 GRM: max. vsázka: 600Kg, max. rozměr: 1100 x 610 x 570 mm, max. teplota: 980°C

Proces nitrocementování probíhá v plynné atmosféře tvořené nosným ENDO plynem s přídavkem zemního plynu a čpavku. Nauhličující potenciál atmosféry je řízen kyslíkovou sondou. Všechny důležité parametry procesu nitrocementování (teplota, nauhličující potenciál, čas) jsou monitorovány a řízeny na základě nastavených programů prostřednictvím moderních řídících systémů.

Operace nitrocementace spočívá v nasycování povrchu oceli uhlíkem a dusíkem při teplotách nižších než teploty cementační. Přídavek dusíku urychluje difuzi uhlíku a zlepšuje kalitelnost nasycené vrstvy. Nižší teplota nitrocementace přispívá ke snížení deformací. Dusík zvyšuje obsah zbytkového austenitu ve struktuře zakalených nitrocementovaných vrstev. Zbytkový austenit na jedné straně snižuje tvrdost na druhé straně brzdí vliv únavových trhlin a zvyšuje únavovou pevnost nitrocementovaných výrobků. Velká pevnost jádra dovoluje podstatně snížit tloušťku vrstvy při rovnocenné přesnosti a odolnosti proti kontaktní únavě.

Nitrocementace je vhodná, kromě běžných cementačních ocelí, i pro oceli, které nejsou primárně určené k tepelnému zpracování, jako jsou oceli nelegované a automatové.

 

Härten
Aufheizen in der ENDOGAS-Schutzatmosphäre, Abschrecken in Öl

Einsatzhärten
Sättigung der Oberfläche mit Kohlenstoff in der ENDOGAS-Schutzatmosphäre, Abschrecken in Öl.

Karbonitrieren
Sättigung der Oberfläche mit Kohlenstoff und Stickstoff in der aktiven ENDOGAS –Schutzatmosphäre mit Zugabe von Ammoniak, Abschrecken in Öl

Vergüten
Aufheizen in der ENDOGAS-Schutzatmosphäre, Abschrecken in Öl. Hochtemperatur-Anlassen

Anlassen
Tempern in Luft und in einer kontrollierten Atmosphäre


www.hpmheat.eu
HPM HEAT SK